M12-SD-CC-CRIMP-8P-YCOD-F-STR-CF
Cable connector, Panel feed through, for rear mounting, Female, Y-coding, Crimp termination, Polyamide (PA), Contacts: 8, Rated current: 6 A Více
Aktuální dostupnost
Skladem 0 ks
21038612844
Výrobce: HARTING s.r.o.
Popis produktu
Cable connector, Panel feed through, for rear mounting, Female, Y-coding, Crimp termination, Polyamide (PA), Contacts: 8, Rated current: 6 A, Zinc die-cast, Screw locking, PushPull, Degree of protection: IP65 / IP67 mated condition
Parametry
| Teplota okolí | 85 °C |
| Počet datových kontaktů | 4 |
| Počet napájecích kontaktů | 4 |
| Jmenovitý proud | 6 A |
| Jmenovité napětí | 50 V |
| Min. počet cyklů rozpojení | 500 |
| Prověřeno | ano |
| Kategorie přepětí | III |
| Stupeň ochrany (IP), namontováno | IP65/IP67 |
| Typ elektrického připojení | krimpovací spojení |
| Uzamykací mechanismus | převlečná matice |
| Materiál krytu | zinek |
| Balení | 1 KS |
| LeadTime | 3 pracovních dnů |
| MOQ výrobce | 1 KS |